16 lipca 2012

małe co nieco o sobie :)


Klaudia, 28lat i 153cm wzrostu - MetrPięćdziesiąt3trzy -MP3 :D
* chłopak - Krzyś, pies shar pei - Paździoch, KOCHAM :*
* pracuję w lokalu z włoskiem jedzeniem :)


Od najmłodszych lat byłam pączusiem, może nie bardzo gruba, ale jednak..  Najwięcej ważyłam 58kg - przy moim wzroście to całkiem sporo.. Dziś za sprawą przede wszystkim dukana, ważę 46kg :) ale nie tylko waga jest zasługą diety.. po pierwsze wreszcie zdrowiej się odżywiam, może nie w 100% ale jednak, i zwracam uwagę na skład jedzenia, na tabelki z wartościami, bo to jednak bardzo ważne; po drugie nauczyłam się wreszcie piec :) wcześniej żadne ciasta, naleśniki mi nie wychodziły, a teraz nawet chleb potrafię upiec :D mało tego, gdy mam wolne to nie wychodzę z kuchni - pieczenie, gotowanie, w ogóle pichcenie sprawia mi wielką radość. Jest też druga przyczyna rozwoju zdolności kulinarnych - uwielbiam słodkości, a tego najczęściej mi brakuje na diecie, więc muszę sobie jakoś radzić :)
dodam, że najczęściej gotuję dwa obiady - drugi dla mojego Krzysztofa - który nigdy nie miał diety, nie ma tendencji do tycia, i może jeść wszystko - więc zwykle "jem" oczami to czego nie mogę :)
oczywiście bywają też grzeszki, ale jest ich coraz mniej..
Co do dukana w mojej kuchni: staram się piec i gotować proste przepisy. Inspirację najczęściej czerpię z mojego ulubionego forum dietowego forum.dieta-dukan.pl , zmieniam składniki "pod siebie", czasami coś sama wymyślam. Zdarza się, że dodaję jakieś malutkie składniki nie dukanowe i przyznaję się do tego!


Notka z 20.03.2013r
Trochę pozmieniało się w moim życiu - na pewno jest to zasługa bloga i tego, że gotuję :)

może nie są to "wielkie" osiągnięcia, ale wreszcie zdobywam nagrody - z czego bardzo bardzo się cieszę! Moje przepisy zostają doceniane przez znanych i mniej znanych :)
 
druga rzecz - przytyłam.. dla kogoś może drobiazg - dla mnie katastrofa.. Tak więc wracam z powrotem do dietetycznego jedzenia, a te wszystkie bardzo kaloryczne potrawy zostawiam Krzysztofowi.. 

Dziękuję wszystkim za te 8 miesięcy!! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz